Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już za nami❗??
Wydarzenie organizowane jest od 2008 r. w ponad 150 krajach świata, w tym w Polsce. W jego trakcie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.
Również na Podkarpaciu w dniach 18-24 listopada odbyły się liczne, darmowe szkolenia dla osób zainteresowanych przedsiębiorczością.

W województwie podkarpackim zarejestrowanych było 52 wydarzenia, które w ciągu tygodnia zgromadziły kilkaset osób. Szkolenia były organizowane m.in przez Instytut Kariery, Przedsiębiorczości i Rozwoju, KWADRAT Podkarpacką Przestrzeń Kreatywną, SAMSUNG Inkubator, WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą, Uniwersytet Rzeszowski, Google Internetowe Rewolucje, Tigger Communication Marcin Ziobro, SoftSkills Irena Powroźnik, Podkarpackie Centrum Innowacji,  Kancelarię Adwokacką Urban, Mindwork, Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w Województwie Podkarpackim, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rzeszowie oraz osoby prywatne.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości zakończyliśmy mocnym akcentem.? W dniach 22-24 listopada miała miejsce 5 edycja Startup Weekend Rzeszów. Startupowa impreza odbyła się w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym AEROPOLIS. W wydarzeniu wzięło udział 50 uczestników, w tym3 mentorów i 4 sędziów. Idea Startup Weekend jest zawsze taka sama – łączenie ludzi w celu stworzenia nowych rozwiązań, produktów, usług i firm. Uczestnikami są osoby z trzech segmentów: pomysłodawcy, graficy oraz programiści. Pozwala to na stworzenie zespołu, który pod opieką mentorów, od podstaw zbuduje założenia swojego projektu.

Decyzją jury wygrał projekt Emmet! 

🙂 Wyróżenie mentorów otrzymał Your Scale 

🙂 Gratulujemy i zapraszamy do sprawdzenia fotorelacji z wydarzenia!

shares