Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (12-18 listopada)

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już za nami❗??
Wydarzenie organizowane jest od 2008 r. w ponad 150 krajach świata, w tym w Polsce. W jego trakcie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.
Również na Podkarpaciu w dniach 12-18 listopada odbyły się liczne, darmowe szkolenia dla osób zainteresowanych przedsiębiorczością.

W samym Rzeszowie zarejestrowanych było 28 wydarzeń, które w ciągu tygodnia zgromadziły kilkaset osób. Szkolenia były organizowane m.in przez Stelmach Kancelaria Adwokacka, Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Instytut Kariery, Przedsiębiorczości i Rozwoju, KWADRAT Podkarpacką Przestrzeń Kreatywną, SAMSUNG Inkubator, WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą, Klub Studencki „Zemsta Docenta” na WSPiA , Kancelarię Adwokacką Urban, Pionier Rzeszów Toastmasters, GWW Grynhoff i Partnerzy Radcowie Prawni i Doradcy Podatkowi Sp. P., Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w Województwie Podkarpackim, Revas Sp. z o.o. oraz osoby prywatne.

Uczestnicy mogli wziąć udział w następujących szkoleniach:
➡ Inwestowanie na rynku pierwotnym – zalety i ryzyka
➡ Maraton Biznesowy – warsztaty z zakresu umiejętności miękkich, w tym pracy zespołowej
➡ Jak prowadzić działania promocyjne w Internecie z głową, czyli tak żeby przynosiły efekty
 Odpowiedzialność członka zarządu w praktyce
➡ Poznaj siebie i walcz o swoje marzenia
 Z szybkością światła – prawo, które doda mocy Twojej firmie
➡ Jak wykorzystać wizytówkę w Google Moja firma do rozwoju firmy?
 Strategiczny, a mało znany sposób budowania silnego wizerunku marki
 Finanse osobiste przyszłego przedsiębiorcy
 Wsparcie na starcie – Fundusze Europejskie na założenie własnej działalności gospodarczej dla osób młodych
 Czy cel to też Twój biznes?
 Dyżur Kliniki Przedsiębiorczości
 Moc wartościowych kontaktów – czyli jak w życiu wykorzystać potęgę networkingu
 Pewność siebie w wystąpieniach publicznych
 Najnowsze formy wsparcia podatkowego oraz źródła finansowania dla innowacyjnych przedsiębiorców
 Kobieca przedsiębiorczość niejedno ma oblicze – debata
 „O funduszach przy kawie” – Uniwersytet Rzeszowski
 Konkurs „Rzeszowski Turniej Biznesowy”
 Strona www, czyli Twój całodobowy pracownik – co musi mieć, a czego nie powinna, aby dobrze sprzedawała
 Działalność nieewidencjonowana – przetestuj swój pomysł na biznes
➡ Wybrane zmiany w prawie podatkowym w 2019 r.
 Budowanie strategii marketingowej
 Techniki sprzedażowe – co działa a co wkurza klienta
 Jak zwiększać zasięgi, czyli najskuteczniejsze narzędzie w Social Media.
Skąd pieniądze na biznes i do jego rozwoju, czyli o tym jak pozyskiwać i dobrze wykorzystać projekty i dotacje
 Gra na emocjach
 „O funduszach przy kawie” – UMWP
 Księgowość – „zło konieczne” czy wsparcie w rozwoju Twojej Firmy – czyli o tym jak znaleźć księgowość przyjazną przedsiębiorcy.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości zakończyliśmy mocnym akcentem.? W dniach 16-18 listopada miała miejsce 4 edycja Startup Weekend Rzeszów. Tym razem startupowa impreza odbyła się w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym AEROPOLIS. W wydarzeniu wzięło udział 65 uczestników, w tym 7 mentorów i 3 sędziów. Idea Startup Weekend jest zawsze taka sama – łączenie ludzi w celu stworzenia nowych rozwiązań, produktów, usług i firm. Uczestnikami są osoby z trzech segmentów: pomysłodawcy, graficy oraz programiści. Pozwala to na stworzenie zespołu, który pod opieką mentorów, od podstaw zbuduje założenia swojego projektu podczas trzydniowego wydarzenia.

W tym roku decyzją jury wygrał projekt WeSale – aplikacja z wbudowanym chatbotem przeznaczona jest dla osób stawiających pierwsze kroki w branży marketingu sieciowego. Aplikacja analizuje dane klientów i podczas bezpośredniej rozmowy pomiędzy sprzedawcą a potencjalnym klientem na bieżąco sugeruje na co warto zwrócić uwagę i jakie istotne informacje zostały pominięte przez sprzedawcę. Wyróżnienie od jury otrzymał projekt Ultrasonic Fan Blade Cleaner Myjka – narzędzie przeznaczone dla firm z branży MRO, zajmujących się obsługą i naprawą samolotów. Myjka pozwala na skuteczne oczyszczenie części samolotu bez konieczności ich demontażu, co znacząco skróci czas jaki potrzebny był dotychczas do wykonania podstawowych czynności konserwujących.
Przyznano również nagrodę od mentorów, którą otrzymał startup  ER MANAGE – system do zarządzania escape roomami. Projekt ma na celu wdrażanie zagadek przy pomocy technologii IT i ograniczenie roli moderatora gry, tak aby gracze mogli w pełni odczuć atmosferę rozgrywki. System umożliwi pracownikom escape roomów większą kontrolę nad kilkoma pokojami jednocześnie, co docelowo przyczyni się do zwiększonej ilości osób, które będą mogły odwiedzać pokoje.

Poniżej fotorelacja z intensywnego tygodnia ???