RzeQA #9

Za nami ostatnie w tym roku spotkanie grupy RzeQA.
Pierwszą cześć spotkania poprowadził Emil Bakalarz, który w swoim wystąpieniu „Być jak strażak Sam” doradzał jak uratować projekt, w którym nic nie idzie po naszej myśli. Omówił również ważną rolę testera i test managera w projekcie.
Emil od prawie ośmiu lat związany z jakością oprogramowania. Pierwsze kroki stawiał w bankowości, gdzie miał okazję poznać oprogramowanie oraz doświadczył znaczenia słowa „deadline”. Pracował w zespole Naszej-Klasy, by po dwóch latach dołączyć jako jeden z pierwszych testerów do Datarino. Próbował z powodzeniem swoich sił jako specjalista jakości oprogramowania i test manager w Volvo Group IT. Od niedawna w PGS Software, gdzie jak sam przyznaje, znalazł swoje miejsce w świecie IT.
Kolejna część spotkania należała do Emilii Lendzion-Barszcz, która jako specjalista ds. automatyzacji, pasjonuje się testowaniem, psuciem i kodowaniem. :blush: Głównym kierunkiem jej rozwoju są testy wydajnościowe i bezpieczeństwa, lubi spędzać wolne chwile na nauce, dzieleniu się wiedzą oraz jeżdżąc w Offie – Enduro.
Poza pracą dzieli się swoim doświadczeniem poprzez warsztaty, prelekcje, szkolenia, prowadzi FP JavaGirl oraz organizuje ThunderBug i TestingCup.
Emila w swojej prezentacji „Potestujmy sobie API” przybliżyła uczestnikom tematykę związaną z API, wyjaśniła czym jest WebService, SOAP, REST oraz jak je testować. Zaprezentowała praktyczne narzędzia, które warto wykorzystywać podczas pracy z aplikacjami oraz pokazała na żywo jak „wzorcowo” zepsuć aplikację pomijając jej interfejs graficzny.

Zapraszamy do śledzenia naszego facebookowego fanpage`a, gdzie znajdziecie wiele ciekawych wydarzeń??

[su_custom_gallery source=”media: 2257,2258,2259,2260,2261,2262,2263″ link=”lightbox”]

 

shares