RzeQA #6

Szóste spotkanie RzeQA Rzeszów Quality Assurance Group już za nami! Prelegenci przedstawili swoją prezentację na temat Al a następnie poprowadzili interesujący warsztat.
Sztuczna inteligencja wkracza pod strzechy. Potrafi rozpoznawać choroby, prowadzić samochody i pisać głupoty na Twitterze. Umie też przewidywać, które elementy dopiero co stworzonych programów komputerowych okażą się najbardziej błędogenne. Czy taka informacja może przydać się testerom? Czy dzięki niej można lepiej zaprojektować bądź zaplanować testy? tego wszystkiego można było się dowiedzieć na  szkoleniu, które odbyło się 24 kwietnia.
W drugiej części spotkania prowadzący omówili narzędzia w pracy Testera i odpowiedzieli na pytania czy są one czymś bez czego Tester nie mógłby się obejść 🙂

Arnika Hryszko – doświadczona testerka oprogramowania, Professional SCRUM Master i trenerka. Od 2008 roku przeszła całą ścieżkę testera-profesjonalisty, począwszy od testów manualnych, wydajnościowych i bezpieczeństwa, poprzez web serwisy, aplikacje mobilne, hurtownie danych, business intelligence, systemy wbudowane i zaawansowaną automatyzację, na zastosowaniu mechanizmów sztucznej inteligencji w testowaniu kończąc. W pracy, oprócz zabiegania o najwyższą jakość testowanych systemów, szczególnie ceni sobie bliską współpracę z osobami odpowiedzialnymi za inne obszary tworzenia aplikacji. Pomaga zrozumieć, że testowanie to nie wytykanie błędów, a integralna część procesu wytwarzania oprogramowania.Poza godzinami pracy podróżuje, żegluje, wspina się i strzela.

Jarosław Hryszko – lider projektów badawczych z obszaru zastosowań mechanizmów sztucznej inteligencji.
Praktyk, naukowiec, którego zainteresowania naukowe skupiają się wokół problemów związanych z jakością kodu i sposobów ich eliminacji. Autor i współautor szeregu wystąpień, publikacji i książek.
Od 2012 roku prowadzi badania nad stosowaniem uczenia maszynowego w zapewnieniu jakości. Pełni rolę eksperta z tej dziedziny w jednym z wiodących, światowych koncernów motoryzacyjnych. Prywatnie mąż testerki.

Wkrótce kolejne szkolenia. Zapraszamy 🙂

Categories: #rzeszow, KWADRAT