Rjug#10: O sposobach audytu w systemach IT. Buzzwords vs reality

Dziesiąte spotkanie Rzeszów Java User Group już za nami! Tym razem uczestnicy skupili się na zagadnieniach związanych z audytem w systemach IT oraz buzzwords vs. reality.???

Czy audyt w systemach IT ma znaczenie i czy warto go wszędzie implementować? Jakie są sposoby audytu? Na te pytania odpowiedział Wojciech Kloc – Java Developer, dla którego programowanie jest „narzędziem” do tworzenia coraz lepszego świata. Wojciech przedstawił uczestnikom spotkania sposoby audytu w aplikacjach JAVA z wykorzystanie JPA, Envers, Spring Data, JaVers, a także jak sobie poradzić z audytem jeśli nie jesteśmy jedynym klientem bazy danych.
Druga część warsztatów należała do Michała Orłowskiego, który zaprezentował najważniejsze założenia microservices development. Michał, jak sam o sobie mówi, jest fanem programowania funkcyjnego, pasjonatem Javy, adeptem Scali oraz zwolennikiem JavaScriptu. Jest rekrutrem, mentorem i trenerem. Zawodowo ponad 7 lat w aktywnym developmencie, pełnił szereg funkcji od Senior Java Developera, Technical Team Leadera, Dev Opsa po IT Architekta. Michał w swoim wystąpieniu skupił się na tematyce mikroservices i devops, a dokładniej wszystkiego co związane z szeroko spotykanymi buzzwordami (orkiestracja, CDC, Spring Cloud, monitoring, distributed tracing).

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń na Kwadratowym fanpage`u ?

Categories: #rzeszow, KWADRAT, warsztaty