Projekt EVbike.pro zwycięzca Rzeszów Startup Akcelerator

12 stycznia odbyło się podsumowanie naszej rocznej działalności na rzecz rozwoju ekosystemu startupowego na Podkarpaciu 🙂 Podczas wydarzenia wręczona została nagroda główna o wartości 10 000 zł dla najlepiej rokującego startupu Rzeszów Startup Akcelerator. W powstałym przy współpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa programie akceleracyjnym wzięło udział 16 startupów, które rozwijają swoje pomysły mające na celu wzmocnienie idei Smart City w Rzeszowie oraz zwiększenie konkurencyjności regionu podkarpackiego. W roku 2017 miasto Rzeszów skupiło się na  tworzeniu przyjaznego środowiska do rozwoju nowych technologii m.in. dzięki utworzeniu akceleratora oraz wsparcia dla wydarzeń takich jak Warsztatlon czy Startup Weekend Rzeszów.

Zwycięzcą programu Rzeszów Startup Akcelerator okazał się projekt EVbike.pro – startup zajmujący się produkcją rowerów elektrycznych. Zadaliśmy zespołowi kilka pytań dotyczących ich działalności, na które odpowiedział pomysłodawca Grzegorz Szcześniak.

Czy możecie dokładnie wyjaśnić na czym polega Wasza działalność? Czym różnią się Wasze rowery od innych dostępnych na rynku?

Zajmujemy się elektromobilnością, a w szczególności elektryfikacją rowerów poprzez adaptację napędów elektrycznych dla istniejących jednośladów. Nasze zestawy do elektryfikacji mają różne tryby pracy, min tryb off-road dzięki któremu możemy osiągnać moc 5 krotnie większą niż w standardowym rowerze elektrycznym i poczuć mocny wiatr we włosach… Dodatkową gałęzią naszej działalności jest tworzenie baterii opartych na ogniwach litowo-jonowych do różnych aplikacji. W naszych rozwiązaniach dbamy przede wszystkim o jakość i bezpieczeństwo i zadowolenie naszych klientów. Naszym nadrzędnym celem jest produkcja mocnego roweru elektrycznego dużej mocy opartej na autorskiej ramie jako alternatywa dla spalinowego motocykla crossowego lub enduro do aktywnego przemierzania szlaków oraz terenów miejskich.

Widzimy, że prężnie się rozwijacie. Jak wyglądają Wasze plany na przyszłość związane z projektem EVbike.pro?

Myślimy pozytywnie i działamy odważnie. Jesteśmy na samym początku naszej strategii biznesowej, już niebawem ruszy kampania marketingowa, która znacząco poprawi świadomość o naszej marce i produktach. Naszym celem jest też edukacja o ekologicznym transporcie, już teraz pokazujemy się z naszymi rowerami na uczelniach i szkołach tak aby propagować w społeczeństwie elektormobilność, poczuć na własnej skórze i docenić jej zalety. A przyszłość to dużo pracowitych i nieprzespanych nocy aby jak najwięcej ludzi mogło korzystać z ekologicznych rowerów elektrycznych, ambitne ciekawe projekty i doskonalenie naszych produktów.

Jak oceniacie rolę akceleratora Rzeszów Startup Akcelerator? Czy programy takie jak ten przynoszą Waszym zdaniem korzyści?

Akceleracja to dla nas intensywna lekcja biznesu i pokory. Warsztaty budowania marki, strategii oraz zespołu prowadzone przez  wysokiej klasy prowadzących są dla nas inspiracją i informację zdobyte na warsztatach są sukcesywnie wdrażane w życie. Ogrom wiedzy i aktywne uczestnictwo w warsztatach to nie tylko sprawdzian dla pomysłu ale solidna lekcja systematycznego dążenia do celu. Programy takie jak ten pomagają „wyjść z piwnicy” i przekształcić pomysł w produkt, a produkt w dochodowy biznes.

Otrzymaliście nagrodę główną dla najlepiej rokującego startupu wybranego spośród 16 projektów. Czy możecie nam zdradzić na co przeznaczycie wygrane 10 000 zł? 

Jesteśmy trójką przyjaciół z pasją i rodzinami, wszystko robimy po godzinach, bo pracujemy na etatach. Z nagrody bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni a przede wszystkim zaskoczeni. Od ponad roku inwestujemy czas, energię oraz własne środki finansowe i nie zamierzamy przestać. Także przeznaczenie wygranej jest logiczne. W 100% chcemy zainwestować wygraną tak, by jak najszybciej przyniosła zyski. Bo Startup to nie tylko pomysł, to biznes który ma przynosić przychody, zyski i satysfakcję.

 

[su_custom_gallery source=”media: 1261″ link=”lightbox”]

shares