II Kolegium Liderów Służby Publicznej w Rzeszowie

6 listopada odbyło się drugie spotkanie Kolegium Liderów Służby Publicznej w Rzeszowie.
Spotkanie rozpoczęło się od poprowadzonego przez dr Macieja Milczanowskiego i dr Mariusza Ruszela panelu dyskusyjnego: Trójmorze – szansa czy zagrożenie?
Druga część spotkania należała do Rajmunda Klonowskiego, który w swoim wystąpieniu skupił się na tematyce związanej z sytuacja Polaków na Litwie.

Poniżej kilka słów o prelegentach:
dr Maciej Milczanowski – były żołnierz 21BSP w Rzeszowie (kapitan), absolwent WSO WŁ w Zegrzu. Uczestnik misji pokojowej ONZ na Wzgórzach Golan 1997-8 (dowódca plutonu dowodzenia) oraz Sił Koalicji w Iraku 2005-6 na stanowisku Battle Captain w TOC 1BCT. Historyk, Ekspert Fundacji Pułaskiego. Stypendysta Hoover Institution w Uniwersytecie Stanforda. Doradzał w BBN gdy szefem był gen Stanisław Koziej. Wykładał w Akademii Psychologii Przywództwa Jacka Santorskiego. Współpracownik profesora Philipa Zimbardo. Przez 10 lat pracował jako adiunkt w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na stanowiku kierownika Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz lidera Centrum Zimbardo ds. Rozwiązywania Konfliktów. Od października 2018 adiunkt w Instytucie Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego. Certyfikowany trener w Projekcie Bohaterskiej Wyobraźni prof. Zimbardo. Obecnie prowadzi badania nad konfliktem w Iraku od 2003 roku a w tym kontekście problemami przywództwa i strategii. Autor pięciu książek, z zakresu historii, przywództwa, strategii, polityki (ostatnia pt. „Taktyka, strategia i przywództwo Aleksandra Wielkiego), a także wielu artykułów naukowych oraz popularnonaukowych.

dr Mariusz Ruszel – adiunkt w Katedrze Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Absolwent Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Ekspert ds. polityki energetycznej w Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego oraz ekspert ds. energii i klimatu w Instytucie Kościuszki. Ekspert Laboratorium Idei – Prezydenckiego Programu Eksperckiego KPRP (2012-2013). Recenzent międzynarodowych i krajowych czasopism naukowych.

Rajmund Klonowski – publicysta, społecznik, od pokoleń związany z Wilnem. Założyciel pierwszego polskiego bloga na Litwie, pisze do najstarszej istniejącej polskiej gazety codziennej „Kurier Wileński”, w wolnym czasie pasjonat historii i idei. Zwolennik swobodnego oprogramowania i otwartych standardów, wolności gospodarowania i słowa. Tłumacz, przewodnik, bardzo drobny przedsiębiorca.

Już wkrótce kolejne spotkanie Kolegium Liderów Służby Publicznej w Rzeszowie! Śledźcie nasze wydarzenia????

[su_custom_gallery source=”media: 2282,2283,2284,2285,2286″ link=”lightbox”]

shares