GDG & Women Techmakers Rzeszów – UX class #1

22 marca miało miejsce szkolenie dotyczące User Experience 🙂 W trakcie spotkania, które prelegenci poprowadzili w formie prezentacji połączonej z dyskusją panelową omówiono następujące tematy:

  • Design Thinking – czyli metoda twórczego rozwiązywania problemów , której celem jest dostarczenie innowacyjnych rozwiązań
  • Testowanie użyteczności – które ma na celu określenie, w jakim stopniu aplikacja jest zrozumiała, łatwa do nauczenia, łatwa w użyciu oraz atrakcyjna dla użytkowników w określonych warunkach
  • UX a poprawa funkcjonalności – czyli poprawa użyteczności i lepsze dopasowanie do potrzeb konsumenta.

Prelekcje poprowadziło 3 specjalistów z zakresu UX:

– Olga Wojnarowska – która pracuje w G2A jako badaczka użyteczności. Interesuje się zagadnieniami dostępności technologii dla osób niepełnosprawnych i różnicami kulturowymi w projektowaniu stron WWW. Po godzinach uczy się języka chińskiego i studiuje w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ.

– Krystian Miąsik (G2A) – UX Researcher, Certyfikowany UX Project Manager, współzałożyciel oraz członek zarządu User Experience Professionals Association Poland. Mentor Google w programie Launchpad Start. Posiada ponad 8 letnie doświadczenie w dziedzinach User Experience oraz Social Media. Jako naukowiec – aktywny członek zespołów badawczych zarówno w Polsce jak i USA. W pracy zawodowej odpowiedzialny za zwiększanie satysfkacji użytkownika końcowego oraz optymalizację konwersji.

– Jan Bińczyk – UX Manager, który swoją karierę zawodową rozwijał jako UX designer. Obecnie zarządza zespołem UX w G2A.COM. Absolwent SWPS na kierunku Społeczna Psychologia Komunikacji i Informatyki. Jego zainteresowania naukowe oraz zawodowe obejmują obszar interakcji człowiek-komputer, w szczególności wpływu technik perswazyjnych na zachowanie użytkowników. Wykładowca na kierunku Projektowanie UX i Analityka Internetowa na Politechnice Białostockiej. Współzałożyciel i członek zarządu UXPA Poland.

Następne szkolenie UX class #2  już 4 kwietnia! Zapraszamy 🙂

 

 

 

 

Categories: #rzeszow, Inspiration, KWADRAT