International Women’s Day (IWD) Rzeszów 2018

Obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet rozpoczęliśmy w Kwadracie już 7 marca. 🙂 International Women’s Day (IWD) Rzeszów 2018 było spotkaniem dla osób, które stawiają pierwsze kroki w branży i chciałyby dowiedzieć się jak realizować się w pracy w IT.

Zaproszone prelegentki Ewa Maciaś (Senior Engineering Manager, Google), Olga Wojnarowska (UX Researcher, G2A) oraz Joanna Ostafin (Lead UX designer & Co-founder Project: People) opowiedziały o swojej aktualnej pracy oraz o prowadzącej do niej ścieżce, a przede wszystkim o tym, dlaczego zdecydowały się na pracę w IT.


Jako pierwsza wystąpiła Olga, która na co dzień pracuje w  G2A.COM jako badaczka użyteczności. Interesuje się zagadnieniem wpływu różnic kulturowych na projektowanie stron WWW oraz dostępnością technologii dla osób niepełnosprawnych. Kolejna z prelegentek – Ewa Maciaś zarządza zespołem odpowiedzialnym za frontend platformy Google Cloud Compute. Na spotkaniu opowiedziała o swoim 10-letnim doświadczeniu w budowie aplikacji webowych dla programistów korzystających z infrastruktury Google. Dzięki temu aktualnie jako manager tworzy aplikacje dla użytkowników zewnętrznych. Joanna natomiast zajmuje się projektowaniem strategii UX oraz wsparciem w zakresie weryfikowania pomysłów i modeli biznesowych. Tematem jej wystąpienie brzmiał „Klient MA POMYSŁ – czyli o tym, dlaczego nie zgadzamy się z naszymi klientami i jak wygląda proces rozwijania nowych produktów.” Joanna opowiedziała jak dojść do założenia własnego teamu i pracować jako UX designer oraz jak  postępować z klientami mającymi własny pomysł.

Podsumowując – Who run the world?! <3

Categories: Inspiration